Belediye Başkan Adayı Nihat Bayraktar, seçim çalışmaları kapsamında İkbaliye, Balıklı İhsaniye ve Sarıyer Mahallelerini ziyaret etti.

Bayraktar ziyaretler ile alakalı olarak yaptığı açıklamada, "İkbaliye, Balıklı İhsaniye ve Sarıyer Mahallelerimizdeyiz. Öncelikle mahalle sakinlerinin sıcak ve yakın ilgilerine çok teşekkür ediyorum. Mahallelerimizin genel sorunu ara yollar ve içme suyu. Vatandaşımız bizi beş yılda bir ziyaret ederek vaatlerde bulunmayın, bize ulaşabilecek başkan lazım, sorunlarımızı size iletemezsek kime söyleyeceğiz dediler.

Tüm mahallelerimizi 5 yıldır geziyoruz, sorunlarınızı ilk ağızdan yani sizlerden dinliyoruz. Sizlerle yaptığımız bu görüşmeler bize yetki verirseniz Belediye Başkanı olduğumuzda tüm mahallelerimizde sıklıkla devam edecek, sizlerin sorunları yapılabilecek ve zorunlu olarak yapılması gereken hizmetler.
Hedefimiz ve öncelikli görevimiz bu ziyaretlerde gördüğümüz bu eksiklikleri ivedilikle yapmak olacak.

Sarıyer Mahallesi Sakinleri alt yapı eksikliği nedeniyle atık sularının kokuya neden olduğunu, konuyu defalarca Belediyeye iletmelerine rağmen çözüm bulunmadığını, çocuk parkı ihtiyacı, mahalle yollarının yetersiz ve bozuk olduğunu, ayrıca mahallede bulunan futbol sahasının çevresinin açık olması top oynayan çocuklarımız açısından bir güvenlik sorunu olduğunu ilettiler.

Vatandaşımız çevre ve doğaya duyarlı, yaşadıkları alanları bu kadar güzelleştirdikleri mahallelerine;
insan sağlığını birebir ilgilendiren kanalizasyon hizmeti neden getirilmiyor. Bakın biz ne diyoruz bizim için değil Hendek için geliyoruz. Yapılamayan Belediyenin asli görevlerinin hepsini yapacağız, bunun yanında kadınlarımızın evlerinde ürettikleri ürünlerini Belediye aracılığıyla alarak pazarlayacağız, gençlerimiz için spor tesisleri yapacağız bunları yaparken hep sizlerin görüşlerini önceleyeceğiz. Sosyal Belediyecilik bunu gerektirir.

Sizlerle kurduğumuz bu güçlü gönül ve dostluk bağlarımızla hep birlikte başaracağız." diyerek, açıklamalarını noktaladı.

Whatsapp Image 2024 02 04 At 12.20.37Whatsapp Image 2024 02 04 At 12.20.37 (1)