Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kuzey sahillerinde “hayat mesaisini” 8 Haziran Cumartesi günü itibarıyla başlattı. 

4 aylık zorlu görev
Vatandaşın can güvenliğini sağlamak ve bölgede huzuru temin etmek, turizme en güçlü desteği sunmak için güçlü bir ekip kuran Büyükşehir Belediyesi, 4 aylık zorlu görev için tüm planlamalarını tamamladı.

Start verildi
Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde kurulan 45 cankurtaran kulesinde toplamda 72 cankurtaran pür dikkat bir nöbete başladı.

Yaz sezonunda milyonlarca yerli ve yabancı turistin tatil gözdesi olan kuzey sahillerinde sezonun startı Büyükşehir bürokratları ve protokol tarafından verildi.

Vatandaşın hayatı için
İtfaiye Dairesi’nin Karasu Cankurtaran Merkezi’nde yapılan programa Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, AK Parti Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu, İtfaiye Daire Başkanı Vedat Selamet katıldı. 

Cankurtaranlar 6 jetski, 1 zodyak bot ve 1 ATV ile vatandaşın hayatı için mücadele verecek. 

“Güvenli Sahil Sakarya” hedefi
Cankurtaranın 30 Eylül Pazartesi gününe kadar her gün 10.00-18.00 saatleri arasında olacağını ifade eden İtfaiye Daire Başkanı Vedat Selamet, “Bu sezon hiç kayıp vermemek için sıkı bir şekilde çalışacağız. Karadeniz sahil şeridimiz boyunca toplamda 45 tane cankurtaran güvenlik kulemizde 72 personelimiz her türlü vakaya karşı tedbirlerini aldı. Bizler ‘Güvenli Sahil Sakarya’ imajını sonuna kadar sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.