CUMHURİYETİMİZ 100 YAŞINDA

Sakarya Genç Girişimciler ve İş İnsanları Derneği Başkanı Zafer Bekdemir Cumhuriyetimizin 100.yılında yayınladığı mesajında “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, zamanının çok ötesinde ve hâlâ geçerli olan vizyonuyla milletimize armağan ettiği ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılını’ büyük bir gururla kutluyoruz. Cumhuriyet; Millî Mücadele’nin, İstiklal Savaşı’nın sonucunda elde edilen başarının tacıdır” dedi.

ZORBALIĞA KARŞI BİR BAŞKALDIRIDIR

Sakarya GİAD Başkanı Zafer Bekdemir “Cumhuriyetin, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere “Millî Mücadele” kahramanlarının bizlere en büyük armağanı, en değerli emaneti olduğunun altını çizerek “Cumhuriyet, ilerici ve öngörülü yaklaşımlarıyla bizlere çağdaş bir toplum olmanın bütün anahtarlarını sunmuştur. Hayalimizdeki daha çok güçlü Türkiye yarınlarına ulaşmak için çağdaş bir eğitim sistemi ile yetişmiş, özgür düşünen, bilim-kültür-sanat alanlarında iyi yetişmiş, sosyal sorumluluk sahibi gençlerimiz, ilk yüzyılımızda olduğu gibi ikinci yüzyılımızda en önemli gücümüz olacaktır”

GÜÇLÜ VE MUTLU BİR GELECEK

Cumhuriyetin ikinci yüzyılına adım atmak üzere olduğumuz şu günlerde, şehri ve ülkesi için üreten, istihdam sağlayan bir kurum olarak “Gençlere, güçlü ve mutlu bir gelecek inşa etmeye çalıştıklarını vurgulayan Başkan Bekdemir, “ Çağdaş ve uygar bir Türkiye’de hep birlikte; bilimden aldığımız güçle, huzurla ve güvenle yaşamaya devam edeceğimiz ikinci yüz yılımız için onları cesaretlendiriyoruz. 100 yıllık geçmişimizden aldığımız güç ve inanç, gençlerin azmi ve başarısıyla daha da ileriye taşınacaktır. Cumhuriyetimizin ilk yüzyılında atılan temeller, oluşturulan birliktelik sayesinde ikinci yüzyılımızda güçlü ve mutlu bir geleceğimiz olacak”

“YENİ YÜZYILDA DAHA DA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Başkan Zafer Bekdemir Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında da çok çalışmak zorunda olduğumuza vurgu yaparak “ AR-GE faaliyetlerine öncelikli yatırımlar yapmak. Bilimsel, teknolojik yenilikleri teşvik etmek. Ülkeyi bilim ve teknoloji üssü haline getirmek. İleri teknolojileri en yaygın şekilde geliştirip, kullanmak önceliğimiz olacak. Cumhuriyetimizin yüzyılını coşkuyla kutlarken diğer taraftan da yeni yüzyıl için dünyanın takip edeceği yenilikleri hayata geçirmek yeni görevimiz olacak. Her zamankinden daha çok çalışarak 100 yıllık Cumhuriyetimize yakışır işlere imza atacağız” dedi

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Başkan Bekdemir “Türk milletinin tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesi cumhuriyetin ilanı ile taçlanmıştır. Bağımsızlık düşüncesi ile inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti, istiklal mücadelemizi zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunun büyük eseridir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. 100. yıl yolunda Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun”