Büyük Birlik Partisinden Hendek Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere giren ve bu seçimlerden de büyük bir başarı elde ederek Hendek'in yeni belediye başkanı olan İrfan Püsküllü, ne zaman mazbatasını alacak ve görevinin başına geçecek. Mazbatasını alıp, görevinin başına geçmesinin yanısıra en çok konuşulan ve merak edilen esas konunun ise, ne zaman o balkon konuşmasını yapacağı.

Bu konu ve yaşanılan itiraz süreçleri ile ilgili olarak, Büyük Birlik Partisi Hendek İlçe Başkanı Samet Kenar tarafından dün bir açıklama yapılmıştı. Başkan Kenar yaptığı açıklamasında, iki kez itiraz edildiğini, edilen itiraz neticesinde de sandıkların tekrardan açılıp oyların sayıldığını ve değişen hiçbir şeyin olmadığını, Hendek İlçe Yüksek Seçim Kurulundan mazbata ile ilgili olarak cevap beklediklerini ifade etmişti.

Bu açıklamalar doğrultusunda, Büyük Birlik Partisinden Hendek Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere giren ve bu seçimlerden zaferle ayrılan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü'nün 1-2 güne kadar mazbatasını alıp, o beklenen balkon konuşmasını yapacağı ifade ediliyor.