Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Temel Eğitim Genel Müdürlüğü görevine atanan İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, veda mesajı yayınladı.

Savaşçı Yayınladığı Mesajında:

"Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Değerli Sakaryalılar,

Bundan iki buçuk yıl önce "Bizler aynı yüke omuz vermiş, aynı davaya kendini adamış irfan erleriyiz. Sevinçlerimiz de hüzünlerimiz de birdir bizim. Arifiye'den Erenler'e, Karasu'dan Hendek'e, Pamukova'dan Sapanca'ya kadar şehrimizin dört bir yanında görev yapan tüm öğretmen arkadaşlarım beni bir amirden ziyade bir meslektaşı, ağabeyi, kardeşi olarak görebilir; eğitim öğretime dair sorun ve önerilerini rahatlıkla şahsımla paylaşabilirler." diyerek Sakarya'daki görevime başlamıştım. Bugün ise Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü görevimden Temel Eğitim Genel Müdürü olarak görevlendirmem dolayısıyla ayrılıyorum.

Geride bıraktığımız süre içerisinde mülkî idare amirlerimizin, yerel yönetimlerimizin,  meslektaşlarımızın, idarecilerimizin, velilerimizin, öğrencilerimizin ve tüm eğitim paydaşlarımızın desteği ile Rabbim bu müstesna şehre hizmet etmeyi bizlere nasip etti. Bu şehre hizmet etme şansı bulduğum için kendimi çok mesut ve bahtiyar hissettiğimi özellikle ifade etmek istiyorum.

Teşekkür Etti

Biliyorum ki gitmek olağandır, lakin önemli olan hayırla yâd ediliyor olmaktır. Hayırla yâd edilenlerden ve bu kubbede hoş bir sada bırakanlardan olmak duasıyla... Hepinizi Allah'a emanet ediyor; beni bu göreve layık gören Sayın Bakanımız Yusuf TEKİN'e, bizlere her daim eğitim liderliği yapan Sayın Valimiz Yaşar KARADENİZ'e, desteklerini esirgemeyen milletvekillerimize, eğitime dair her konuda yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem YÜCE'ye, ilçe belediye başkanlarımıza, işbirliği içerisinde çalıştığımız kamu kurumu müdürü arkadaşlarıma, okul müdürlerime, veli, öğrenci ve öğretmenlerimize, Sakaryaspor yönetimine ve taraftarlarına, STK temsilcilerimize şükranlarımı sunuyorum." Dedi.

G G X Tvf E X Y A A9Yo GG G X Ttj7 Wg A Ad L IG G X Swr S Xc A A2 Iyj