Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (SAMEK) yeni dönem eğitimleri başladı. Şehrin 12 farklı noktasında yoğun ilgi ve talep gören kurs kayıtlarında vatandaşlar bekleme salonunda uzun sıralar oluştururken; bu dönem 5 bini aşkın kursiyerin SAMEK’lere müracaat ettiği belirtildi. 

Kişisel gelişim ve sosyal etkileşim fırsatı
Her geçen gün büyüyen ailesi ve gelişen uzman kadrosuyla vatandaşların taleplerine göre bünyesine yeni kurslar eklenen SAMEK’lerde kursiyerler kişisel ilgi alanlarını keşfetme ve yeni beceriler kazanma imkânı bulurken aynı zamanda da meslek edinme imkânı buluyor. Bu kapsamda kursiyerlerin yeni kurslarla buluştuğu SAMEK’te yeni dönemde, 5 bine yakın kursiyer, 64 farklı branşta eğitim alma fırsatı bulacak.

Hayat Boyu Öğrenme 
SAMEK’lerin eğitim faaliyetlerini artıran Sakarya Büyükşehir Belediyesi, SAMEK programları ile toplumun genel bilinç düzeyini yükseltmeyi ve bireylerin daha nitelikli bir yaşam sürdürmelerini desteklemenin yanı sıra hayat boyu öğrenme düşüncesiyle SAMEK’lerle buluşan ve kursiyerlere istihdam sağlama, bireylerin becerilerini geliştirme, yeni bilgiler edinme ve sosyal çevrelerini genişletme imkânı sunuyor.5 (1)-2

Kurslara yoğun ilgi gösterildi
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Kurs kayıtlarının başladığı ilk gününden bu zamana kadar vatandaşlarımız yoğun ilgi ve talebi ile karşılaştık. Gösterdikleri bu ilgiden dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.