29 Haziran'da

Bu yıl 29 Haziran 2024 Cumartesi günü 20.'si yapılacak olan Selman Dedeyi Anma, Sünnet Şöleni ve Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin yapılacağı Selman Dede Er Meydanı'ndaki hazırlıklar tam gaz devam ediyor.

Ekipler işi sıkı tutuyor

Hendek Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Selman Dede Er Meydanı'nda başlatmış olduğu saha ve çevre düzenleme çalışmalarında artık sona doğru gelindi. Ekipler, Er Meydanı'ndaki otların biçiminden seyirci oturaklarına, çevre düzenlemesinden pehlivan yıkanma yerlerine, şadırvan ve tuvaletlerden caminin iç ve dış temizliğine kadar her şeyle yakından ilgileniyorlar.

Sadece Güreş ekibi incelemelerde bulundu

İlçemizin güreş anlamında Türkiye'deki sesi Cemil Tekin ve Yalçın Kaynak Selman Dede Er Meydanı'nda, ekiplere yardımcı olmak babında destekte bulundu. Tekin ve Kaynak ilçemiz adına önem taşıyan bu büyük organizasyon için bilgi ve birikimlerini belediye yetkilileri ile paylaşarak, gördüğü eksiklikler konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Canlı olarak yayınlanacak

29 Haziran 2024 Cumartesi günü sabah saat: 10.00'da Selman Dede Er Meydanı'nda başlayacak olan yağlı güreşler; Kanal Hendek, Hendek Güncel ve Sadece Güreş sosyal medya platformları üzerinden ortak canlı yayın ağı ile ekranlarınıza gelecek.

D3274218 Bc24 4B38 936E Ce54488Ef8C9 1024X768