Albert Schweitzer'in en sevdiğim sözüdür. Gerçekten de öyle. Hepimiz günlük hayatımızda bir amaca hizmet ederiz

Ev geçindirmek, çocuklarımıza iyi bir gelecek vermek, meslek sahibi olmak, kendimizi geliştirmek…

Her birimizin bambaşka amaçları vardır ve bu amaçlar için çabalarız Bir nevi bu amaçlara hizmet ederiz.

Bazı kişiler ise bir şehrin, bir beldenin insanlarına hizmet etmeyi amaçlar.

Bunun en önemli ve en yakın örneklerini belediyecilik kavramında görürüz aslında.

Temeline indiğimizde belediyecilik, hizmet ettiği kesimin sorunlarını gidermek, içinde bulunduğu şehrin önemli bir konuma gelmesini sağlamaktır.

Peki sadece bu kadarı yeterli midir?

Belediye demek en iyi altyapıya, en iyi yollara, en iyi çevre düzenlemelerine sahip olmak demek değildir.

Hizmet ettiği halkı anlayamayan, kucaklayamayan bir yönetici, sadece temel sorunlara çözüm bulmaktan başka bir yol alamaz.

Fakat vatandaşını anlayan, neye ihtiyacı olduğunu bilen yöneticiler, insanların maneviyatına da dokunur.

Buna bir örnek Erenler Belediyesi'nden geldi.

Dünyamıza ve ülkemize zor günler yaşatan pandemi dolayısıyla geçtiğimiz Ramazan Bayramımız ne yazık ki bizler için biraz buruk geçti.

Eskiden olduğu gibi büyüklerimizi ziyaret edemedik. Kalabalık sofralardan, telaşlı bayram gezmelerinden, rengarenk bayramlıklarıyla dolaşan çocuklarımızdan mahrum kaldık.

Fakat Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, vatandaşlarını yalnız bırakmadı. Tedbirler kapsamında yaşlıları ziyaret edip, çocuklara hediyeler dağıtarak onları mutlu etti.

Zaten bayramlarımızın özü mutluluğa, mutlu etmeye dayanır, belediye başkanlarımızın da bunu farkında olarak yaptığı ziyaretler, sessiz geçen bu bayramımıza bir nebze ışık oldu.

Belediyeciliğin sadece insanlara değil, sorumlu olduğu bütün canlılara sahip çıkmak ve değer vermek olduğunu kanıtlamış olan Erenler belediyesi bizlere daha önce de yaptığı bazı faaliyetlerle örnek olmuştu.

Geçtiğimiz kış, sokak hayvanlarına, yardımsever vatandaşlarımızın da desteği ile mama ve yiyecek yardımında bulunan Erenler Belediyesi, bu davranışıyla o dönem de takdirimizi kazanmıştı.

Gözünün gördüğü, kulağının duyduğu her yere ve her şeye hizmet etmeye hazır belediye başkanlarımıza, bize gerçek belediyeciliği gösterdikleri için teşekkür ederiz.