Azra bize sığındı   

6 Şubat depremine anne karnında yakalanan Azra bebek,  enkaz yığınları altında harap olmuş Adıyaman şehrinden Mersin'e sığındılar. Azra bebek dünyaya geldikten 13 gün sonra SMA tip 1 ilerleyici kas hastalığı tanısı aldı. Mersin Valiliğinden tüm Türkiye'de 1 yıl geçerli olan valilik izni alarak yardım kampanyası başlattılar. Maalesef Mersin şehrinde çok fazla SMA'lı bebek olması sebebiyle aile evladının sesini duyuramadı.

Yine başarabiliriz

Ve evlatlarının yaşam mücadelesi onların yolunu Sakarya şehri ile kesiştirdi. Acılarını, anılarını geride bırakarak evlatlarını yaşatabilmek için depremden en fazla acı çekmiş olan, kendilerini en iyi anlayacak, kendilerine en fazla destek olacak, 2 kez kısa sürede SMA'lı yavrularına sahip çıkan Sakarya şehrinin insanlarına yavruları Azra'nın yaşam mücadelesini emanet ettiler. 1.819.500 dolarlık tedavi bedeli olan yaklaşık 55 Milyon Türk lirasının yüzde 12'sini toplayan aile, kısa sürede kalan tutarı toplayıp evlatlarının sağlıklı bir birey olarak hayatına devam etmesi için 1 milyon nüfuslu Sakarya şehrinden destek bekliyorlar.

Azra'yı SMA enkazı altında bırakmayalım

Azra 5,5 aylık ve gen tedavisine erkenden ulaşması hayatı önem taşımaktadır. Kampanyada gönüller çok kişinin az parası ile Azra’mızı ilacına göndereceğiz diyor. 1 milyonluk şehir depremden şehrimize sığınan Azra bebeğe vazgeçeceğimiz küçük rakamlarla nefes olabiliriz. Haydi Sakarya elleri çoğaltıp Azra yavrumuzun yükünü azaltalım. Deprem enkazından kurtulan Azra'yı SMA enkazı altında bırakmayalım.