2019 yılında esen rüzgar'la 2024'teki rüzgar aynı mı?

Sevgili Hendekliler; Şu anda saat: 05.30 ve Ezan-ı Muhammed okunuyor. Allah'ım tuttuğumuz ve tutacak olduğumuz oruçlarımızı İzzet-i Dergahında kabul ve makbul eylesin inşallah.

Değerli dostlar; Demir tavında dövülür misali, geçtik bilgisayarımızın başına başladık bakalım yazmaya...

Şimdi hatırlayacağınız gibi, 2019 yılında ilçemiz Hendek'te öyle bir rüzgar vardı ki; bu rüzgar aldı başını gitti. Bu rüzgar, önüne ne gelirse gelsin savurdu gitti. Bu rüzgarın önünde kimse duramadı. Önüne kim geçerse geçsin alabora oldu. Bakanmış, vekilmiş, başkanmış hiç farketmedi. Bu rüzgar onları da altı götürdü. Hepsini darmadağın un ufak etti. Bu rüzgarın adı Turgut Babaoğlu rüzgarı idi.

Peki ama şimdi! Yıl oldu 2024, tüm Türkiye'de olduğu gibi güzel ilçemiz Hendek'te de yeni bir seçim yılı, seçim heyecanı yaşanıyor. 2019'da yaşanan yukarıdaki paragrafta anlattığım gibi bir rüzgar, hatta daha fazlası yine ilçemiz Hendek'te yaşanıyor. Yine ilk başlarda hafif hafif esmeye başlayan rüzgar şu anda ki pozisyon da şiddetini arttırmış durumda. Bu rüzgarda tıpkı 2019 yılında olduğu gibi, kimseyi önünde bırakmayacak. Önüne kim geçerse geçsin onu darmaduman edecek. Bu rüzgar da tıpkı 2019 yılındaki gibi kartopu gibi büyüyecek. 2019'daki gibi yine bu rüzgarın önünde bakanlar, vekiller duruyor. Kim durursa dursun nafile, bu rüzgar başka bir rüzgar. Bu rüzgar daha güçlü bir rüzgar o nedenle önüne kim geçerse geçsin ezip geçecek, un ufak edecek...

Bu rüzgar aynı rüzgar mı? Şiddeti, dozajı aynı mı? Aynı yönden, aynı taraftan mı esiyor? Kimi, kimleri önüne katıp, kimleri arkasına alarak geliyor. Bunu Allah'ın izniyle çok kısa zaman sonra hep birlikte göreceğiz inşallah.

Bu rüzgarın ismi aynı isim mi, yoksa farklı bir isim mi? Bu rüzgar, yine aynı yönden, aynı taraftan mı esiyor konu bu. Biz fotoğrafı çektik, soruyu sorduk, cevap vermek size düşer, sorunun cevabı sizde...

Kalın sağlıcakla...