Birkaç gün önce beni telefonla; ilimizde söz sahibi, duruşuyla ve tavrıyla takdir edilen, değerli bir ağabeyim aradı. Kendisiyle havadan sudan konuşurken konu il ve ilçe siyasetine geldi. Gerek yaşadığım ilçe Hendek ile ilgili gerekse de ilimizle ilgili bana bir takım sorular sordu. Hatta ben kendisine, "Abi, sanki beni bir anket şirketinin görevlisi aramış da onunla konuşuyorum gibi hissettim" dedim. Yani beni o derece sorguladı. Tabi bu sorgulama beni mutlu etti. Ağabeyim tarafından, ilimiz ve ilçelerimizle alakalı olarak benim fikirlerimin önemsenip sorulmasından onur duydum.

Yaptığımız o konuşmada bana ilk olarak ilçemiz Hendek'le alakalı seçim çalışmaları kapsamında kim bir adım önde, kim on adım geride gibi sorular sordu. Kendisine verdiğim cevabı şimdi buradan söylemeyeyim. Onu bir dahaki köşe yazımızda Hendek'le ilgili fikirlerimi beyan edeceğim yazıda ele alacağım. Derken konu ilimizle ilgili suallere geldi...

- Sakarya Büyükşehir Belediyesi için ne düşünüyorsun?
* Abi, birçok önemli şahsiyetin ismi büyükşehir için geçiyor.
- Kim bunlar?
* Başta Ekrem Yüce olmak üzere, Rıdvan Duran, Yusuf Alemdar, Ali İhsan Yavuz ve Yunus Tever gibi isimler.
- Sen AK Parti'de kimi şanslı görüyorsun?
* Abi, ne yalan söyleyeyim; Ben ittifak öncesine kadar hiçbir şekilde AK Parti'ye oy vermedim. Tıpkı benim ilçem Hendek'i Ali İnci'nin Hendek yaptığı gibi, Sakarya'yı da son beş yılda yaptığı çalışmalarla Sakarya yapan Ekrem Yüce'nin hakkını asla yiyemem.
- Yani?
* Yanisi şu. Ekrem Başkan bana göre 10 adım önde. Ben, "Ekrem Yüce'yi tek geçerim."

Değerli ağabeyimle telefon konuşmamız bu şekilde geçti. Sonrasında da bu yazıyı kaleme alma ihtiyacı hissettim...

Bakın sevgili arkadaşlar; Benim 85 yaşındaki babam bize, oy atmaya başladığımız 18 yaşından bu yana hep şunu demiştir; "Oğlum, Yerel seçimlerin partisi olmaz." Ben, hep bu lafa ne alaka demişimdir. Ama, şimdi bakıyorum da, babam çok haklıymış. Ekrem Başkanı tenzi ederek örnek verecek olursak, diyelim adam x partiden, sağ partiden sol partiden farketmiyor. Adam 10 yıl, 20 yıl belediye başkanlığı yapmış, iline ilçesine görülmemiş hizmet etmiş hem de iktidar partisi olmamasına rağmen. Ne yani şimdi bu adama biz x partiden, benim partimden değil diye oy vermeyelim mi? Bu ona yapılan çok büyük bir haksızlık olmaz mı? Bu en önemlisi de kul hakkına girmez mi? Onun için ben babama hak veriyorum ve geçmişte bende bu hatayı yaptığımı itiraf ediyorum. Bu nedenledir ki; partili partisiz herkes Sayın Ekrem Yüce'ye oy vermelidir.

Ekrem Başkanın beş yılda yaptıklarını buraya yazmaya kalksam ne benim kalemimin mürekkebi yeter, ne de kağıdım...

Sakaryaspor'a en büyük desteği vererek şampiyon yaptı ve hasretimizi dindirdi. Büyükşehir Hentbol'la dikkatleri üzerine çekti. Güreş'in her türlüsüne destek verip şaha kaldırdı. Sakarya'yı Bisiklet şehri yaptı, dünyaca ünlü ödül aldı. Bunun gibi niceleri...

Belki sporun içinde olmam hasebiyle, örneklendirmelerim hep sporla alakalı olabilir. Bunun gibi daha birçok sporun haricinde de çalışmalar sıralayabiliriz buraya. Elektrik santrallerinden tarıma, yollardan kaldırımlardan köprülere, sebze meyve seracılık çalışmalarından süt, bal çay gibi içeceklere kadar, yine ulaşımdan yaşlıların aktivitelerine, ev sağlık hizmetlerinden maddi durumu olmayan vatandaşlarımızın evlerinde yiyeceği aşına kadar, sokak hayvanlarının rehabilite edilmesinden engelli bireylerimizin hayatlarının kolaylaştırılmasına, HAVSAK'tan raylı sisteme kadar her şeyi Sakarya ve Sakarya'lı Ekrem Yüce sayesinde gördü. Onun için diyorum ki; "Yeniden Ekrem Yüce demek için, birçok sebebiniz var."

Kalın sağlıcakla...