Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devletin her kademesindeki bürokraside olduğu gibi kamu bankalarınıda atamalar yapıyor.
Cumhurbaşkanlığı tarafından, Önceki gün yapılan atamalar kapsamında 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8. maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. ve 3. maddesi gereğince Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ÇAYKUR'da açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine atandı.
Sakarya yerel gazeteler ve internet haberliği yapanlar Ekrem Yüce'nin ÇAYKUR'da açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine atanma haberini neden yapmadılar anlamış değilim.
Kendilerini duayen gazeteci diye tanımlayanlar acaba duygusal mı? Yoksa rantsalmı haberi geçmiyorlar.
Diğer atamalara göre; Yapılan atamayı kişisel olarak uygun görmesem de 2003-2011 yılları arasında çaykur'u iyi bilen biri olduğu için olumludur. Kaldı ki, Cumhurbaşkanın yaptığı atamaya, ben bu görevi kabul etmiyorum diyecek babayiğitte göremiyorum.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ünal Ozan'dan sonra en çok beğendim belediye başkanıdır. Kibar, saygılı, alçak gönüllü halka tepeden bakmayan başkandır.
Ekrem Başkanı; dürüst, adaletli, yardımsever, güler yüzlü, şefkatli, fedakar, hasbi ve samimî, tarafsız, eşitlikçi ve şeffaf, devletine ve milletine sadık olan, demokrasiye yürekten inanan biri olarak görüyorum.
Gazeteci haber ve bilgi kaynağına çabuk ulaşmak ve bu kaynaklardan edindiği bilgi ve haberleri okurlara sunma işini üstlenmiştir.
Herhangi bir menfaat grubuna bağlanmadan, açık fikirli, dürüst, ön yargılardan uzak ve kişilik haklarına saygılı olmak, gazeteciliğin olmazsa olmaz koşullarındandır.
Gazeteci kanunlara saygılı, ahlaklı, namuslu, dürüst, çalışkan kişilerdir.
Sakarya'da da cesur, yürekli, haber peşinde koşan, halkın aydınlanmasını, bilgilenmesini sağlamak için mücadele eden, özgürlükten, demokrasiden, hukuktan, adaletten yana olan gazeteciler vardır ve her zaman da var olacaktır. Kalemini kıran ama satmayan basın emekçileride vardır.
Sonuç olarak, Sakarya'da yerel gazeteler ve internet haberi yapanların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devletin her kademesindeki bürokraside olduğu gibi kamu bankalarınıda atamalar yapıyor.