Merhabalar efendim;
Yıllardır ilçemiz sporun her dalında başarıdan başarıya koşmaktadır. Hendek bir spor şehri, sporcu yatağıdır. Geçmişten günümüze kadar ilçemiz bir çok başarılı sporcular yetiştirmiş, ilçemizi Türkiye'de ve Dünya'da uluslararası arenalarda temsil etmişlerdir.

Futbol, voleybol, basketbol, hentbol, karate, tekvando, judo, güreş, yağlı güreş, May Thai vs. gibi toplu ve bireysel sporlarda adından sıkça söz ettiren bir ilçe konumuna gelmiştir. Karatede Büşra Tosun, güreşte Mehmet Ümit Bedel, Yunus Özel, Serhat Kırık isimleri akıllarımızda kalanlardır.

İlçe kaymakamımız ve belediye başkanımız öncülüğünde Hendek'te şimdiye kadar yapılmayan bir spor çalıştayı yapılmalıdır. İlçemizde ki tüm spor kulüpleri, yöneticiler, spor adamları, eski-yeni sporcular, davet edilmeli ilçemiz sporunun daha geliştirilmesi için fikir alışverişinde bulunulup kararlar alınmalıdır.

Ayrıca belediyenin bu kadar çok spor kulüplerine A'dan Z'ye her anlamda destek olması hiçte kolay bir şey değil. Malumunuz belediyenin durumu, hayat koşulları ortada. Fakat bununla ilgili farklı projeler üretilip veya elimizdeki imkanları kullanarak da bir şeyler yapılabilinir. Bir çok il ve ilçelerde uygulandığı gibi belediyeye ait olan otoparkın geliri eşit parçalara bölünerek ilçemizdeki spor kulüplerine destek sağlanılabilinir. Türkiye'nin en önemli sanayilerinden biri olan 2. Organize Sanayi Bölgesi ilçemiz sınırlarında yer alıyor. Kulüplerimize ve sporcularımıza destek vermeleri konusunda yapılacak çalıştayda bunun adımları atılmalıdır. Ben inanıyorum ki belediye başkanımız bu konuya el attıktan sonra hangi iş adamı buna kayıtsız kalır.

O halde en yakın zamanda işinin ehli insanlarla bir araya gelinerek istişare yapılıp ilçemizde önem arzedecek, gençlerimize yarar sağlayacak spor çalıştayının ilki yapılmalıdır.

Kalın sağlıcakla…
'BAĞIMLI OLMA ÖZGÜR OL, SPORA EVET UYUŞTURUCUYA HAYIR.'