Özge Nur Avcıl. Kimdir Özge Nur Avcıl? Hemen sizlere bahsedeyim. Özge Nur Avcıl, benim gibi sporun içinde olan birine Muay Thai spor branşının olduğunu hatırlatan, kendisini izlerken bizleri hop oturtup hop kaldıran, Hendek'in adını tüm dünyaya duyuran profesyonel bir Muay Thai sporcusudur.

Özge Nur Avcıl, dün Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde düzenlenen Muay Thai Süper Lig müsabakaları kapsamında ringe çıktı. İlk raundu biraz tutuk geçiren Avcıl, diğer raundlarda durumu toparlamaya çalışsa da maalesef bu sefer olmadı. Özge Nur Avcıl, Manisa'da Manisa'lı rakibi ile karşılaştı. Rakibinin ev sahibi olması, seyirci desteğini arkasına alması gibi artı avantajları olan bir rakiple karşılaştı. Özge Nur 23 yaşında, rakibi Cemile 19. Özge Nur rakibine oranla 12 cm. kısa boylu. Özge Nur bu maça çıkmadan önce profesyonel anlamda 6 müsabakaya çıkmış 4'ünü kazanmış, 2'sini de kaybetmiş. Keza rakibi Cemile'de aynı şekilde. Peki o zaman bu maç neden kaybedildi, çok fazla teknik detaya girmeden işte o konuya gelelim...

Değerli hemşehrilerim; maç sadece ringe çıkıp dövüşmeyle bitmiyor. Maç sadece ringte kazanılmıyor. Bu maça gelesiye kazar fizyolojik ve psikolojik anlamda bu sporcu neler yaşadı, hangi evrelerden geçti, olaya o şekilde bakmak lazım.

Bu kız, uzunca bir süre yaşamış olduğu ciddi sakatlığından dolayı ringlerden uzak kaldı. Bu kız, hayatını garanti altına almak için en önemli unsur olan okulundan geri kalmamak için mücadele etti. Bu kız, kulüp anlamında Hendek gibi sahipsiz bir ilçede günümüzün şartlarında ayakta durabilmek için hocası Erkan Yılmaz ile birlikte öğrenci yetiştirdi ve özel dersler vererek mücadele gösterdi. Bu kız, annesine destek olabilmek için çırpındı, evinin masrafına ortak olmaya çalıştı...

Yani anlayacağınız bu çocuk bu şartlar altında o sahaya çıktı. Rakibi günlerdir 5 yıldızlı otellerde istirahat edip, lüks spor salonlarında hazırlanırken, bizim kız maddi desteksizlikten ötürü bu önemli müsabakaya bir gün kala Manisa'ya gitti, orta halli bütçeyi zorlamayacak bir otelde kaldı. Ertesi gün de maça çıktı.

Onun için demem o ki; Özge Nur Avcıl yenildiyse, ortada bir başarısızlık varsa, bu asla Özge Nur Avcıl'ın başarısızlığı değil, Hendek'te ki siyasetçilerin Hendek'in ileri gelenlerinin başarısızlığıdır.

Kalın sağlıcakla...