Evet, Çok kıymetli Hendekspor'lular; Yazımızın başlığından da anlaşılacağı üzere, ilçemizin en büyük markası olan Hendekspor'umuz da bir şeyler eksik gidiyor, istenilen neticeler de elde edilemiyor...

Bilindiği üzere takımımız Hendekspor, 5-6 sezondur 3. Lig dahil olmak üzere Bölgesel Amatör Lig'de mücadele ediyor ve her sene de şampiyon olabilmek için çaba sarf ediyor. Ancak, demek ki bu süreçte bir şeyler eksik yapılıyor olacak ki takımımız hep direkten dönüyor.

Peki ne yapılması gerekiyor?

Aslında baktığımızda yapılması gereken genel olarak birçok şey var. Fakat, o birçok şeyi şimdi yapmamız mümkün değil. O bir çok şeyi sene başında yapmalıydık. Eski, yeni, karma yönetim yapabilir, herkesin bilgi ve birikimlerinden faydalanarak güç birliği oluşturabilirdik. Maalesef bu hiçbir zaman olmadı. Şimdi daha fazla uzatıp bu konuya girmek istemiyorum. Genel perspektifte bunlar yapılabilirdi diyerek, bu konuyu rafa kaldırıyorum. Peki anlık günü yani bu sezonu kurtarmak için ne yapmalıyız. Biz ona bakalım...

Bu takımda elimizde futbolculara abi anlamında, onlarla iyi diyaloglar kurabilecek, onların öncüsü ve sözcüsü olabilecek bir abileri var. Takımın abisi kaptanı Fikret Topaloğlu var. Doğru mu bence çok doğru. Peki ama kaptan Fikret Topaloğlu'nun, yaşanan ve oluşan bu sıkıntılara çözüm bulma noktasında diyalog kurup, futbolcu ve yönetim arasında köprü görevi görecek bir ağabey, bir sportif direktör yani rahmetli Numan Cengiz gibi bir kalifiyeli eleman gerçek bir emektar var mı? Bence yok. İşte bu yıl için bir an önce bu yapılmalı ve Hendekspor'umuza bu abiliği yapacak sportif direktör getirilmeli.

Hemen size naçizane bir adres göstereyim. Yok, yok hiç uzakta aramanıza gerek yok. Hem sizden başkaları gibi para da istemez. Çünkü, o bizler gibi Hendekspor'un ilk evvela taraftarı sevdalısıdır. Zamanında toprak sahalarda sakatlanma korkusu olmadan beş kuruş para almadan, şimdilerde de takımın her kötü sonuç aldığında da gözyaşlarını gizleyerek içine akıtan, Hendekspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu ve Altyapı Sorumlusu "NURULLAH AKÇAY" daha fazla geç kalınmadan sportif direktörlük görevine getirilmelidir. Bu tamamen benim Cemil Tekin olarak şahsi düşüncemdir. Öyle tahmin ediyorum ki; Hendekspor'u çok iyi bilen, tanıyan, takip eden herkes de bu fikrime katılacaktır.

Radikal kararlar alan Hendekspor Kulübü Başkanı Sayın Hüdaverdi Bahadır da, birkez daha radikal bir karar alıp, Nurullah Akçay'ı sportif direktörlük görevine getirmelidir.

Ayrıca, son olarak radikal karar demişken birden aklıma geldi. Ne yönetimde ne de Hendekspor'un farklı bir kolunda görevde bulunmayan kişi ya da kişilerin her antrenman öncesinde kürsüye geçip futbolculara yönelik konuşma yapmalarını kesinlikle ve kesinlikle tasvip etmiyorum. Bir konuşma yapılacaksa o konuşmayı başkaları değil, Hendekspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu görevinde bulunan kişi ya da kişiler yapmalıdır. Ben bizzat antrenmanlarda bu konuşmalara birkaç defa şahit oldum. Senin ya da sizlerin takıma maddi kaynak buluyorsunuz diye, futbolculara konuşma yapmaya hak sahibisiniz anlamına gelmiyor. O nedenle Hendekspor'da herkes bildiği işi yaparsa bu daha doğru ve güzel olur. Bu konu da radikal karar alınacak en güzel örnektir.

Kalın sağlıcakla...