15 Temmuz 2016 hain alçak darbe girişimine kadar Türk siyasetinde ne Cumhur İttifakı vardı ne de Millet İttifakı.

Bugün bir olan partiler bir birlerinin ezeli rakipleri idi. Ta ki; o kara geceye kadar...

O kara gecede Devletin damarlarına kadar sızmış hain Fetö örgütü boyunu aşan hain alçak bir kalkışma için harekete geçti. Lakin bu alçaklığa Türk Milleti ve Yerli Milli Emniyet Güçlerimiz Vatan sevdalısı Ordumuzun kahraman askerleri fırsat vermedi.

Bir kısım siyasi parti liderleri Başta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere Darbe kalkışmasının başından beri  karşısında Devletinin ve iktidarın yanında yer aldı,  halkı partililerini sokağa darbeye karşı bir olmaya çağırdı.

Her ne kadar birileri de mesaj yoluyla, “Teşkilatına bizden haber gelene kadar kimse sokağa çıkmasın” mesajı atsada! Devlet Millet kaynaşmasından bir ittifak meydana geldi.

Bu ittifakta başından sonuna kadar AK Parti, MHP, BBP hiç ayrı düşmedi ve yanlış hatırlamıyorsam bu süreçte Cumhur İttifakı olarak, iki Cumhur Başkanlığı, bir yerel seçime girdi. Şuan Cumhur İttifakı AK Parti, MHP, BBP Partileri ikinci yerel yani mahalli idareler seçimine giriyor. Buraya kadar hiç sorun yok. 2019 yerel seçimlerinde Sakarya Hendekte Cumhur İttifakı Adayı Sayın Ali Kemal Sofu idi.

MHP Hendek İlçe Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Aday Adayı ittifaktan aday gösterilmeyince partisinden istifa edip Cumhur İttifakı ortaklarından BBP'ye giderek BBP'den Hendek Belediye Başkanlığına aday olmak için görüştü ve bu görüşmede duyduğumuz kadarı ile Başkan Adayı 5 yıl BBP'de kalacağına da söz vermiş, bu sözünü birkez de Hendek'te bir basın mensubu aracılığı ile sosyal medya tv'den canlı yayında tekrar ederek beş yıl hiçbir partiye gitmeyeceğini söyleyerek bir de basın mensuplarını da bu söze şahit tutup, not almalarını söylemişti.

Bu arada 2019 seçimleri öncesi BBP'nin Hendek'teki toplam oyu yüzelli civarı idi. Yanlış değilsem nitekim bu oran muhtemeldir ki ve gayette doğaldır ki MHP'den aday gösterilmediği için MHP seçmeni Belediye Meclis Üyeliğinde partisinin meclis üyelerine başkanlık seçimini de BBP'deki Başkanlarına kullandılar ve helâl olsun Başkanlarını da Hendek Belediye Başkanı yaptılar.

Yeni Başkanımız seçildiği partisine ve seçmenlerine basın önünde verdiği sözü unutmuş olacak ki, kısa bir süre içinde asıl olan partisine döndü. Yani yuvaya geri döndü. Bu durumda kimse kendisini hainlikle suçlamadı. Böyle olacağı belliydi, halkın sesine kulak vermeyen siyasilere halk bir mesaj vermiş oldu.

Geldik 2024 yılı seçimlerine;

2019'da MHP seçmenine kulak vermeyen adeta yok sayan siyasiler, bu sefer AK Parti seçmenini yok sayıp, sesine sözüne kulak tıkayıp MHP'li mevcut Başkanı Cumhur İttifakı adayı olarak açıkladı. Hal böyle olunca kendi partisinden aday olma şansı kalmayan İrfan Püsküllü Cumhur İttifakında bulunan BBP'den aday olmaya karar verdi.

Tarih tekerrür etmişti!

Ne gariptir ki; o gün BBP'nin adayına sesiz kalanlar, bugün İrfan Püsküllü ve ekip arkadaşlarına hatta Püsküllü'yü destekleyen AK Parti seçmenine hain yaftası vuruyor.

Açık ve net soruyorum; Kimse lafı evirip gevelemesin. BBP'den aday olmak, adayını desteklemek hainlikse, davaya ihanetse, 2019’da siz hain miydiniz? Size oy verenler hain miydi? 2019'da siz davanıza ihanet mi etmiştiniz? Siz dünü kabul ediyorsanız eyvallah! Lakin, siz dünü kabul etmeseniz de, bugünkülere bahaneyi vermiş olmuyor musunuz?

Nihai olarak, bugün dünden çok daha temiz.

Saygılarımla...