T.C.'de aktif güreşen Başpehlivanlar arasında 13 bin nüfuslu Karapürçek'te tek Başpehlivan, 92 bin Akyazı'da tek Başpehlivan, 1 milyon Sakarya'da iki Başpehlivandan biri...

85 milyon nüfusa sahip Türkiye'de 65 Başpehlivanlar arasında Türkiye'nin en genç Başpehlivanı, er meydanlarında yaptığı cesaretli, teknik ve akıl dolu güreşleri ve efendiliği ile tüm güreş camiasının takdirini, sevgisini toplayan Serdar Yıldırım'ın ismi Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün yaptırdığı henüz tam anlamı ile bitmemiş olan içerisinde Güreş Salonu da bulunan, "Sakarya Karapürçek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Başpehlivan Serdar Yıldırım Spor Kompleksi" adı çok yakışır diye düşünüyorum.

Biz sadece yakıştırdık. Elbette ki; bu komplekse bir isim konulacaksa takdir tabi ki şehrimizin ileri gelenlerinindir.

Serdar Yıldırım Başpehlivanımız Türkiye'nin zirvesi Tarihi Edirne Kırkpınar'da tüm boylarda kürsü yaparak, Başpehlivanlık boyuna çıktı ve çiçeği burnunda Başpehlivan Yıldırım 2023 sezonu güreşlerinde Başpehlivanlık boyunda yaptığı güreşlerle birçok favori Başpehlivanı geride bırakarak, 65 Başpehlivan arasından ilk sekize girdi. Ben sadece yazdım tercih ve tadtir sizlerin.

"T.C. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Başpehlivan Serdar Yıldırım Spor Kompleksi" neden olmasın?

Saygılarımla...

Yalçın Kaynak / Sadece Güreş Programı Yorumcusu