Sakaryaspor'un 39'uncu Başkanı Cevat Ekşi ve yönetimini tebrik ediyor ve arzuladıkları hedeflere ulaşmaları haricinde Sakaryaspor'u oluşturacak ekip için hemen işe koyulmaları çok hoşuma gitti.

Sakaryaspor'un sayın yeni Başkanı Cevat Ekşi, tamamen kulübünü düşünen bir başkan olma çabasında kendi profilini çizdi. Her hangi bir çıkar beklemeksizin çalışmalarını sürdürmeye kararlı başkan oluşu hepimizi umutlandırdı. Çünkü yeni Başkan Cevat Ekşi yönetimi ile büyük işler yapmayı hedefliyorum. Ekşi'nin mali sıkıntıları bir nebzede olsa üye sayısını artırarak telefi etmeye çalışacak.
İşte burada Sakaryaspor'u seven taraftarlar üye sayılarını artırarak verecekleri aidatlardan ne kadar Sakaryaspor'u sevdiklerini belli edeceklerdir.

Başkan Cevat Ekşiyi taktir ediyorum şu anda İsmail Gürses'ten kalan zor bir süreçte büyük cesaretiyle Sakaryaspor kulübüne sahip çıktı.
Bu yönden Başkan Ekşi'yi taktir ediyorum.
Ne var ki Sakaryaspor camiasına sahip çıkacak olan o muhteşem taraftara çok iş düşmüyor. Yani kulübe üye olması gerektiğini bilmesi gerekir. İşte o zaman camia yeni Başkanı ve ekibine sonuna kadar sahip çıkması ve yanlarında olması bilincinde olarak Sakaryasporluluk duruşunu ortaya koyması gerektirir derim.
Ayrıca İsmail Gürses tarafından transferlerde yapılan yanlışlıkları umarım Cevat Ekşi ve yönetimi de yapmaz. Çarpık fiyatlarla alınacak futbolcular arasındaki dengeyi bozmamaları gerekir derim.

Yani birine yüksek ücretler vererek alınan futbolcular takımda dengesizliğe yol açmaması gerektiği bilincine sahip olmalarını istemem yanlış mı olur acaba işte burada Başkan Cevat Ekşi ve yöneticileri ilk önce kendilerine güvenecekler. Şu andan itibaren kulübü bir şirket yönetircesine yönetmeleri gerekecektir ki bence de yöneteceklerdir. İşte o zaman Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun güvencesini kazanarak desteğini alabileceklerdir.

En büyük etken şu an Cevat Ekşi'nin güven ortamını oluşturması için yönetimce şeffaf olup, doğru hamleler yaparak kulübü düzlüğe çıkaracak adımları atsınlar. Eğer yoksa işleri gerçekten çok zor olur…
Allah göstermesin ve yaşatmasın inşallah. Öncelikle profesyonel bir futbol kulübü, profesyonel şekilde yönetilmelidir.
Son olarak Sakaryaspor'umuzla marka bir şehir olma münasebetiyle hepimiz ve herkes ona sahip çıkmalıdır.
Son olarak taraftarlarımıza sesleniyorum madem Sakaryaspor'umuzu seviyoruz, bize düşen tek şey biraz imkanlarımızı zorlayarak en uygun bütçemizle üye sayımızı artıralım derim.
Her şey Sakaryaspor'umuz için olmalıdır. Nedeni ise Sakaryaspor ortak paydamızdır. Bunu unutmamalıyız.