Diğer takımların sezonu açması, çoğunun transferleri bitirmesi, kadrolarını oluşturması ve hazırlık maçlarına başlamasına rağmen Sakaryaspor 20 Temmuz da sezonun ilk idmanını gerçekleştirecek. Kadronun tamamlanabilmesi için alt yapı oyuncularından takviye yapılacak.

1 hafta önce Sakaryaspor'a başkan olan İbrahim Nalbant 5 milyondan fazla bir bütçeyle transfer sezonuna gireceklerini, transferin hemen kaldıracağını söylemesine rağmen Sakaryaspor'un yeni teknik direktörüyle yeni anlaşabildi. Seçimden önce verdiği isimlerle görüşüyoruz diyen fakat görüşülen isimlerinde başka takımlarla anlaşması kafalarda soru işareti bırakmaya devam ediyor. Sakaryaspor transfer yapamadığı gibi elindeki önemli futbolcuları da kaçırıyor.

Bu kadar vaatler ve sözlerle başkan olan Nalbant acaba verdiği sözleri mi unuttu ?

Akıllara Garajlar Taçspor'da başkanlık yaptığı dönemlere geliyor. Elindeki topçuları kaybedip yanlış transferlerle takımını küme düşürmüş ve başkanlığını bırakmıştı.

Soruyorum.

Neden her gelen başkan verdiği sözleri tutmayıp Sakaryaspor üzerinden prim yapıp ertesi yıl başkanlığı bırakıyor ve aldığı futbolcuların bile parasını ödemiyor ?

Madem yapamayacaksınız neden başkan oluyorsunuz ?

Neden birilerinin tanıdıklarına para kazandırılıyor ?

Sakarya'nın çocuklarına sahip çıkılmayıp takımdan kovalanırken takımı 3 kuruşa satan topçulara değişiliyor ?

Sakaryaspor'un Sakarya'nın bir simgesi olduğunu söyleyen belediye başkanlarımız neden takıma sahip çıkmıyor ?

Tatangalar'ın da yaptığı açıklama ise ne kadar haklı isyanda olduklarını gösteriyor.

Artık Sakaryaspor'a sahip çıkılmalı ve hak ettiği değerleri görmeli.

Bu şehrin çocukları artık bu liglerde sürünmeyi daha iyi yerler de olmayı hak ediyor.